Pradėk nuo KODĖL – Simon Sinek

Start with why by Simon Sinek

Simon Sinek yra žiauriai kietas kalbėtojas ir mąstytojas. Jo svarstymai ir motyvuojančios kalbos apie Millenials ir prasmę gyvenime veža daugelį.

Ši knyga Simon nurodo, kad labai dažnai žinome KĄ ir KAIP darome, nežinodami KODĖL. Dirbant su programine įranga pamesti KODĖL yra labai lengva – bet kas, įskaitant pardavimų vadybininką ar klientų aptarnavimo specialistą, vos tik išgirdę kliento nusiskundimą, bėga pas programuotojus ir pasakoja KAIP reikia padaryti funkcionalumą ar ištaisyti klaidą.

Klausimas tinka įvairaus dydžio užduotims – nuo įmonės misijos/vizijos (KODĖL), strategijos (KAIP) iki taktinių veiksmų (KĄ) – iki paprastų gyvenimiškų sprendimų.

Ar rekomenduoju skaityti knygą? turbūt ne, nes paties Simon video ir žemiau esanti iliustracijos puikiai paaiškina konceptą. Knygos vertimas į lietuvių kalbą man nepatiko, kaip ir bereikalingi išvedžiojimai bandant paaiškinti tam tikrus modelius. Manau, kad siūlyčiau pažiūrėti daugiau Simon Sinek Youtube nei sugaišti skaitant 300 puslapių knygą

startwithwhy-by-simon-sinek